Doučovanie

Napsal Vvvbraaacdf.quicksnake.sk (») 20. 2. v kategorii doučovanie, přečteno: 73×

Ako učiť  jazyky rôzne vekové skupiny ?

Prejdeme si metodiku ako učiť rôzne vekové skupiny a zistíme, či ich výučba je nejak odlišná alebo ani nie. Čo by ste asi mohli použiť ak učíte alebo doučujete pomôže nielen vám ale hlavne vašim študentom, ktorí  sú tí, ktorých treba stále posúvať ďalej.

Ako učiť deti ?                                                

Deti učíme určite aj pomocou hier, pretože ich pozornosť je oveľa nestabilnejšia ako u dospelých, tiež musíme striedať , používame hry, ktoré rozvíjajú u detí výslovnosť, slovnú zásobu ale aj tvorenie viet, tiež to celé môžeme urobiť formou súťaže ak teda chceme deti povzbudiť k tomu aby boli aktívnejšie na hodinách. Môžeme pri výučbe používať aj rôzny výučbový softwér, ktorý je prispôsobený potrebám detí. Deti určite neučíme tak, že do nich nalievame učivo celých 45 minút, pretože by vás po nejakej dobe aj tak nevnímali a viac by vyrušovali ako sa učili.

Ako učiť dospelých ?                 

U dospelých môžeme využívať aj to čo u detí len menšej miere, tiež si musíme uvedomiť, že dospelí sa učia aj celú hodinu a nepotrebujú až tak veľa prestávok aj keď občasná hra na zopakovanie toho čo sa práve naučili vôbec neuškodí. Sústredíme sa v tejto vekovej skupine viac na fakty ako na hry a učíme asi najlepšie každú hodinu inak aj keď vždy aby to boli fakty, dospelým stačí niekedy povedať aj ako sa môžu učiť a dôležité veci im vysvetliť, pretože dospelí sa vedia učiť aj samy ak teda majú na to motiváciu.

Ako učiť seniorov ?

Seniori potrebujú väčšiu trpezlivosť a viac si opakovať to čo sa naučili, teda treba na nich celkovo ísť pomalšie a veľa krát všetko čo sa naučili aj viac krát zopakovať, tiež sa nevyhýbam hrám ale treba byť viac pragmatický a učiť ich viac menej bez technológií aj keď nehovorím, že poniektorí ju nevedia používať. Tejto skupine treba venovať oveľa väčšiu pozornosť ako ostatným, seniori vedia veľa a tým pádom si to vedia veľa krát spojiť už s tým, čo sa učili dávnejšie aj keď sa učia pomalšie ako ostatné skupiny.

Je dôležité vedieť ako učiť všetkých a nevylučujem, že sa spôsoby ako sa dajú tieto vekové skupiny učiť prelínajú a veľa krát môžete použiť úplne všetko a na každého .

Ak sa chcete učiť tak by som vám odporučil stránku, kde nájdete už učiteľov, ktorí reálne učia a stránka je http://www.filip-en.eu

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a dvanáct